ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU 06.12.2020

 1. Dziś:
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary. 
  • Kolejne spotkanie bierzmowańców w formie online.
  • O godz. 20:00 medytacja karmelitańska i okazja do spowiedzi.
 2. Poniedziałek: o godz. 8:30 nabożeństwo ku czci świętej Joanny Beretty Molli, a wieczorem Msza św. w intencji Róż różańcowych rodziców za dzieci.
 3. Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne Ruchu Światło-Życie oraz Dzieci Maryi.
 4. Czwartek (10 grudnia): kiermasz, tj. 20-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza św. z tej okazji będzie w sobotę o godz. 11:00.  Będzie ona w intencji zmarłych i żyjących budowniczych, dobrodziejów i pracujących tu kapłanów.  Zapraszamy do udziału online.
 5. W piątki o godz. 19:00 zapraszamy na Roraty dla młodzieży i dorosłych.
 6. Nasza parafia codziennie transmituje Msze św. roratnie o 6:45. Zapraszamy rodziny i dzieci do korzystania propozycji na stronie holyweek.pl.
 7. Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic są odprawiane w grudniu i styczniu w piątki o 16:30 i soboty o 16:30. Na koniec Mszy jest błogosławieństwo kolędowe. Zapraszamy przede wszystkim do uczestnictwa online. Można zaopatrzyć się w pakiety kolędowe: buteleczkę wody święconej, tekst modlitwy błogosławieństwa i kredę, które są w kościele. Plany tych mszy, wraz z modlitwami, są wydrukowane oraz znajdują się na stronie parafii. W najbliższy piątek będzie Msza w intencji mieszkańców z ul. T. Heneczka, a w sobotę z ul. ks. J. Roczkowskiego.
 8. Jeśli ktoś nie uczestniczy we Mszy św. niedzielnej w kościele może przyjąć Komunię poza Mszą świętą. Udzielamy jej co niedziele po Mszy o godz. 12:30 oraz po  Mszy o 16:00.
 9. Odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian są w soboty po godz. 7:30 po 1-2 osoby. Prosimy o zgłoszenia na bieżąco.
 10. We wtorki i czwartki o godz. 20:30 modlimy się w kościele różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy online lub w kościele.
 11. Z powodu małej przestrzeni kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 jest w kościele. Dziękujemy osobom, które podjęły się dyżuru w tym czasie.
 12. Opłatki oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można zakupić w niedziele Adwentu po Mszach świętych u Pań z Zespołu Charytatywnego w Domu Parafialnym.
 13. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie naszego kościoła. W poniedziałki kościół sprzątają Panie. Obecnie są to 2 osoby. Prosimy o pomoc.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT