ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi to grupa młodych dziewcząt skupionych wokół Najświętszej Maryi Panny. Pochodzenie wspólnoty wiąże się z historią Katarzyny Labouré – zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo, która dała początek Cudownemu Medalikowi. W 1830 roku Maryja objawiła, że pragnie, aby młode dziewczęta poświęcały Jej więcej czasu. Właśnie to wydarzenie stało się inspiracją do konsolidacji ruchów i stowarzyszeń mariańskich w naszej diecezji, wskutek czego powołano do życia Ruch Dzieci Maryi.

Parafialna wspólnota Dzieci Maryi liczy około 15 dziewcząt, które obrały za swój autorytet Maryję i przyjęły symbole przynależności do grupy – Cudowne Medaliki na kolorowych wstążkach oraz niebieskie pelerynki. Członkowie grupy podczas wakacji mają możliwość uczestnictwa w wyjazdowych rekolekcjach, na których mogą spotkać się i formować z przedstawicielami innych wspólnot Dzieci Maryi z różnych parafii naszej archidiecezji.

Spotkania grupy odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11.15 w salkach Domu Katechetycznego. W tym czasie uczestnikom towarzyszą animatorki oraz ks. Piotr Żymańczyk – opiekun grupy.

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT