ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

 1. Dzisiaj:
  • Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  • 16:00 Rodzinne Planszogranie w DP na które zaprasza Parafialny Klub Gier Planszowych.
  • 20:00 okazja do spowiedzi.
  • Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona na remont schodów do ul. Skargi, który będzie kosztował 60 tys. zł. Dziękujemy za ofiary. Młodzież uzbierała ze sprzedaży ciasteczek 2960 .
  • Po Mszach Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzą po Mszach zbiórkę na Ukrainę. Ofiary zostają przekazane Caritas.
  • W zeszłym tygodniu liczyliśmy uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i było nas 2320 osób.
  • Od tej niedzieli wprowadzamy do liturgii Pater Noster, czyli ”Ojcze nasz” po łacinie. Początkowo będzie to codziennie w tygodniu i w niedziele, abyśmy się mogli nauczyć. Znajomość tej modlitwy powinna być czymś oczywistym w kościele, który w nazwie jest rzymski. Także uczestnicy pielgrzymek czy międzynarodowych spotkań katolickich wspólnie modlą się w tym języku.
 2. Poniedziałek: rozpoczynamy zapisy na Pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły znajdziemy na plakatach i na stronie parafii w zakładce „Aktualności”. Zapraszamy Parafian na nocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Odbędzie się ono z 31 lipca na 2 sierpnia. Zapisy na autokar w zakrystii. Koszt 40 zł.
 3. Wtorek:
  • O godz. 06:30 z okazji święta św. Marka Ew., wyruszy z kościoła procesja do krzyża przy skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3-go Maja i ul. Gen. Ziętka. W czasie procesji modlić się będziemy o urodzaje oraz o godną pracę i błogosławieństwo Boże w pracy.
  • 18:00 Spotkanie kręgu Domowego Kościoła.
 4. Czwartek: 19:00 Spotkanie Wspólnoty W Drodze.
 5. Piątek: To liturgiczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molli. Róże Różańcowe Rodziców modlących się za dzieci zapraszają do wspólnego świętowania. Od 16:00 w dużej sali domu parafialnego kawa i ciasto. O 17:30 nabożeństwo i Mszą świętą zakończymy uroczystość.
 6. Sobota: 10:00 I Spowiedź dzieci ze Szkoły Katolickiej.
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  • 20:00 okazja do spowiedzi.
  • Kolekta jest na WŚSD w Katowicach.
 8. Intencje Przyjmujemy już intencje na 2024 rok i jeszcze ten tydzień dajemy pierwszeństwo tzw. int. dziękczynnym (urodziny, rocznice, itp.). Intencje za zmarłych będziemy przyjmować od poniedziałku 8.05. W weekend majowy kancelaria nie będzie czynna. Przypominamy, że w każdy trzeci piątek m-ca wieczorem odprawiamy Msze św. zbiorowe za zmarłych. Przypominamy również, że nie mamy cennika, a tzw. stypendium mszalne, czyli ofiara za Mszę jest dobrowolna i dowolnej wysokości. Będziemy wdzięczni za niezadawanie pytania: „ile?”.
 9. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ogłaszamy, że przydadzą się ręce do pomocy w poniedziałek po ostatniej porannej Mszy św. Zapraszamy osoby chętne.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT