ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Ogłoszenia

Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       07.04.2019

Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę, ks. Romana Berke, proboszcza z parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich i życzymy mu łaski Ducha Świętego w posłudze słowa i sakramentów.
Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Od tej niedzieli aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży.

 1. Ekonom WŚSD dziękuje za kolektę, która wyniosła 7 647 zł.
 2. Szkoła katolicka dziękuje za wsparcie akcji „Rozmawiasz – Pomagasz”. Zebrali oni przed naszym kościołem ofiarę wysokości 1 750 zł.
 3. Pierwszy raz miała miejsce indywidualna całonocna Adoracja z piątku na sobotę. Będziemy tą adorację kontynuować co miesiąc.
 4. Dziś:
  1. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. O godz. 17:00 nauka dla mężczyzn. Po niej okazja do spowiedzi. Prosimy zwrócić uwagę na to, że rano nauki będą głoszone między Mszami, a wieczorem po Mszy świętej. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie codziennie po naukach oraz od godz. 17:00. Od tej godziny będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Specjalne zaproszenie kierujemy do chorych i starszych parafian na Mszę świętą we wtorek o godz. 9:00. Będzie okazja przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwo lurdzkie. Po wszystkim zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.
  2. Dzisiaj przed kościołem będzie można oddać krew do czego zachęcamy.
  3. Po Mszach młodzież z MSP 11 będzie sprzedawała kartki wielkanocne wykonane ręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dochód będzie przeznaczony na cele misyjne w Peru.
 5. W środę zakończenie rekolekcji wraz z kolektą na cele duszpasterskie księdza rekolekcjonisty.
 6. W piątek, jak co roku, zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ NA KALWARII o godz. 17:00 i po  niej na Mszę świętą w kościele kalwaryjskim.
 7. W sobotę:
  1. odwiedzimy z posługą sakramentalną starszych i chorych parafian. Prosimy ich zgłaszać do czwartku.
  2. O 10:00 jest Droga Krzyżowa dla dzieci.
  3. O 11:00 Pierwsza spowiedź dzieci przed I Komunią.
 8. Do skarbon pod chórem i przy ołtarzy Miłosierdzia Bożego można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Za tydzień:
  1. W Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Uroczysta liturgia poświęcenia palm przed kościołem będzie miała miejsce na początku Mszy o 9:45 i 11:00.
  2. Młodzież zaproszona jest do Katedry na godz. 14:00 na Światowy Dzień Młodzieży.
  3. O 14:00 w naszej parafii rozpoczyna się Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
  4. Tego dnia są ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 10. Są jeszcze do kupienia paschaliki, które wspierają Wielkanocne dzieło Caritas.
 11. 30.04. jedziemy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Centrum JP II. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 12. Zapraszamy Chwalebne Misterium Męki Pańskiej na piekarskim wzgórzu  w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek. Misterium rozpoczyna się o godz. 9.00 w bazylice. Szczegóły na plakacie, a także na stronie Piekarskiego Bractwa Kalwaryjskiego.
 13. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT