ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2018

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest bieżące potrzeby naszego kościoła. Kolekta z zeszłego tygodnia wyniosła 18 550 , co daje nam sumę 128 tys. zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Jutro w II święto wielkanocne kolekta przeznaczona będzie na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. Zapraszamy dziś na uroczyste Nieszpory Wielkanocne o godz. 15.15.
 3. DZIĘKUJEMY tym wszystkim, którzy przygotowali Święte Triduum Paschalne: prezbiterom za posługę sakramentalną w konfesjonale i sprawowaną liturgię. Księdzu diakonowi i służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii, chórowi „Cantores Familiae” i zespołowi „Akatyst”; Paniom i Panom za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu i dekoracje kwiatowe, zespołom sprzątającym kościół; Panom kościelnym, organistom, dzieciom i rodzicom przed I Komunią oraz wszystkim parafianom za aktywne zaangażowanie w liturgię Triduum.
 4. Do niedzieli trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, którą odprawimy codziennie po Mszy  świętej wieczornej.
 5. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii z klasy III a na katechezę. O 19:00 będzie ostatnie spotkanie z rodzicami.
 6. 6.   W piątki  na godz. 17:15 zapraszamy na Wielkanocne nabożeństwa – tzw. Drogę Światła, która polega na rozważaniu 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.
 7. Po Wielkiej Nocy 25 i 26 kwietnia, tj. w czwartek od 16-18 oraz w piątek od 9.00-11.00 odbędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego elektrosprzętu na rzecz misji. Stare, zepsute komputery, telewizory, radia, telefony, drukarki, pralki, lodówki, mniejszy i większy sprzęt RTV i AGD można będzie przynosić przed garaże probostwa.
 8. W najbliższą sobotę 27 kwietnia w naszej parafii odbędzie się wielkanocne spotkanie kapłanów dekanatu, tzw. Konwent. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30.
 9. PRZYPOMNIENIA:
 10. Dajemy dodatkową okazję do spowiedzi w każdą niedzielę wieczorem (za wyjątkiem Niedzieli Wielkanocnej) od godz. 20-21. Poza tym zawsze 30 min. przed każdą Mszą.
 11. Ksiądz proboszcz dyżuruje w kancelarii w poniedziałki od godz. 15-17.
 12. Narzeczeni! Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do małżeństwa znajdują się na stronie parafii oraz w gablotce.
 13. Korzystając z wolnego czasu świątecznego, zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

ŻYCZYMY,
aby Chrystus, który pokonał diabła* (tego, który dzieli) i jest pokojem – bo pojednał nas z Bogiem – oraz zburzył wszelkie podziały i mury wrogości,
wniósł w Wasze serca i relacje z innymi pokój i radość, którego świat dać nie może.

Duszpasterze

*(diaballo – rozdzielać)

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT