ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Ogłoszenia duszpasterskie

Informacje z życia naszej parafii

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  20.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj:
  • Kolekta na cele parafii.
  • 15:30 nabożeństwo czerwcowe.
  • 20:00 medytacja karmelitańska i okazja do spowiedzi. Przez wakacje nie będzie medytacji karmelitańskiej. Będzie natomiast okazja do spowiedzi.
 2. Poniedziałek: 19:00 spotkanie Zespołu Lektorów.
 3. Środa: 19:00 katecheza parafialna z promocją na rok następny.
 4. Czwartek: 19:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Dorosłych.
 5. W piątek:
  • 08:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji pracowników MSP 11 odchodzących na emeryturę.
  • 09:00 Msza św. Szkoły Katolickiej.
 6. W sobotę o godz. 6:00 na „Wakacje z Bogiem i owieczką Zosią” wyjeżdżają dzieci naszej parafii. Ich losy będziemy mogli śledzić na fanpage’u parafii.
 7. W czasie wakacji w niedziele nie będzie Mszy o 12:30. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w poniedziałki i piątki.
 8. Księża odwiedzają chorych co sobotę rano o 7:30. W niedziele do chorych chodzą szafarze. Zapraszamy do korzystania z tej posługi.
 9. Trwa remont oświetlenia. Być może już niektórzy zauważyli, że nocą jest oświetlony witraż z kielichem. Następny etap to zmiana oświetlenia w sufitach podwieszanych. Rozpoczniemy od bocznego wejścia. W wakacje ks. Proboszcz prosi o kolekty specjalne na potrzeby remontowe probostwa. Remontu wymagają mieszkania księży wikariuszy. Dziękujemy za zrozumienie.
 10. W ostatni wtorek nastąpiły zmiany personalne w parafiach. W ostatnią sobotę sierpnia na miejsce naszych obecnych księży przyjdą z parafii św. Trójcy z Rybnika Popielowa ks. Dawid Domański i z parafii Anioła Stróża w Gorzycach ks. Piotr Żymańczyk.  Ks. Łukasz będzie w parafii MB Bolesnej w Mysłowicach Brzęczkowicach, a ks. Grzegorz w parafii św. Józefa w Katowicach Załężu. We wrześniu będzie Msza św., na której podziękujemy obecnym Księżom Wikariuszom i przywitamy nowych.
 11. Na Parafialnej Radzie Duszpasterskiej ustalono, że pogrzeby nadal będą się odbywać bez konduktów Gen. Ziętka. Po Mszy pogrzebowej dalsza część liturgii rozpocznie się przy jednej z bram cmentarza, gdzie ksiądz i rodzina będą oczekiwać na wszystkich żałobników. Zachęcamy do takiej uprzejmości, aby proponować sobie podwiezienie samochodem pod cmentarz.
 12. Dziękujemy Paniom i Panom za troskę o kościół przez sprzątanie kościoła, kaplicy i układanie kwiatów.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT