ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

ODPUST PARAFIALNY 29.12.2019

 1. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. prałata Zenona Drożdża, proboszcza parafii św. Józefa w Katowicach, który dziś wygłosi do nas kazania odpustowe.
 2. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.
 3. Wtorek: o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne. O godz. 17:00 Eucharystia na zakończenie Roku 2019. Po niej statystyka duszpasterska. Każdy kto w tym dniu odmówi publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny
 4. Środa: przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Niedzielny porządek Mszy świętych. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 5. I czwartek: różaniec za kapłanów i kleryków przed Najświętszym Sakramentem o godz. 8.30, o 17:30 nabożeństwo powołaniowe i Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz z Świeckich Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii i za ich rodziny.
 6. W I piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 17:30 i Msza w intencji dzieci po Wczesnej Komunii świętej, za ich rodziców i rodzeństwo. O godz. 19:00 Msza święta dla młodzieży. Od godz. 20:00 do porannej Mszy św. zapraszamy na całonocną indywidualną adorację Najśw. Sakramentu.
 7. W I sobotę o godz. 18.00 Msza święta w intencji rodzin naszej parafii i rodziców oczekujących potomstwa i błogosławieństwo rodziców oczekujących narodzin dziecka. Godz. 19:00 pierwsza katecheza przed chrztem dziecka. Jej celem jest nauka o wyborze rodziców chrzestnych oraz o roli tego sakramentu.
 8. Niedziela 5.01.: godz. 17:00 koncert kolęd w wykonaniu uczniów szkół i przedszkoli.
 9. Zapraszamy do wypożyczenia strojów dla dzieci na Orszak Trzech Króli – są w zakrystii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy, wydany w pełnym kolorze, nowy numer „Familiaritas”.
 11. Informacje o badaniach w przychodni „Lambda”: 15.01. od godz. 8:00. Szczegóły są na plakacie.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Rodziny.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT