ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      22.03.2020

NIEDZIELA RADOŚCI (Laetare)

Wprowadzenie: IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty cieszy się z obfitości łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

OGŁOSZENIA

  1. Do 29 marca zawieszone jest odprawianie wszystkich nabożeństw oprócz codziennej Mszy św.
  2. Bardzo prosimy, aby we Mszach uczestniczyły jedynie osoby bezpośrednio związane z przyjętą intencją Mszy św. lub w przypadku pogrzebu najbliższa rodzina. Dziękujemy za zrozumienie tej sprawy i odpowiedzialność.
  3. Prosimy o przyjmowanie komunii św. na rękę. To wymóg miłości i odpowiedzialności.

Instrukcja o Komunii św. na rękę:

Dwie dłonie, jedna na drugiej podnosimy do kapłana [pokazać]. Gdy ten położy na nich Ciało Pańskie od razu bierzemy je do ust. Nie odchodzimy z Ciałem Pańskim do ławki ale spożywamy jest przed kapłanem. Przypominamy o przystępowaniu w dwóch rzędach i odchodzeniu na zewnątrz.

  • Cały dzień w naszym kościele trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od tego tygodnia można uczestniczyć w tym, co się dzieje w kościele przez transmisję on-line na parafialnym kanale YouTube.
  • Z tyłu kościoła można zakupić za 6 zł paschaliki Wielkanocnego Dzieła Caritas. Przy wejściach jest także nowy numer naszego parafialnego kwartalnika Familiaritas w cenie 4 zł. Prosimy o samoobsługę.
  • W czasie Mszy nie zbieramy kolekty. Prosimy, aby ofiary złożyć do skarbon w kościele albo na konto parafii. Dziękujemy za każdą złotówkę.
  • Codziennie w naszym kościele kilkakrotnie jest przeprowadzana dezynfekcja. Dziękujemy osobom, które to robią.
  • Jeśli ktoś z parafian wie o osobach starszych, które potrzebują pomocy, np. w zakupach, jako duszpasterze jesteśmy gotowi zorganizować pomoc. Dziękujemy za wszelkie przejawy takiej solidarności.
  • Kancelaria Parafialna jest czynna.Na ile się da prosimy załatwiać sprawy telefonicznie lub mailem w godzinach pracy Kancelarii. W ten sposób można potwierdzić intencję czy przygotować potrzebny dokument. Prosimy, aby jak najszybciej potwierdzić intencje mszy świętych z wyprzedzeniem na 2 miesiące. Drzwi kancelarii będą otwarte jedynie w poniedziałek rano w godz. 9:00-10:00 oraz w piątek wieczorem w godz. 18:30-20:00.

Komunia duchowa

Zachęcamy do praktyki Komunii duchowej. Jeśli ktoś jest w stanie łaski uświęcającej a z istotnych powodów nie może uczestniczyć we Mszy świętej, kierowany pragnieniem Eucharystii może zwrócić się do Boga w dowolnej formie z prośbą o sakramentalne zjednoczenie. Skutkiem będzie faktyczna łaska przyjęcia Najświętszego Sakramentu.

Informacja „Gościa Niedzielnego”

Wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy: kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp. Można skorzystać z prenumeraty pocztowej lub z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020.

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT