ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 1. Dzisiaj:
  • Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i nowy rok liturgiczny. Jest to także Niedziela Trzeźwości i zaproszenie do modlitwy oraz postu w tej intencji.
  • 16:00 Msza św. i po niej spotkanie dla bierzmowańców.
  • Po Mszach panie z parafialnego zespołu Caritas przeprowadzą po Mszach zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Poniedziałek: ostatnie spotkanie Kursu Alpha.
 3. Środa: 8:45 Śniadanie dla seniorów.
 4. I czwartek:
  • 8:30 przed Najświętszym Sakramentem różaniec za kapłanów i kleryków,
  • 17:30 nabożeństwo o powołania i Msza święta o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, oraz za świeckich nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu i ich rodziny.
 5. I piątek:
  • 17:30 nabożeństwo do NSPJ i 18:00 Msza święta w intencji dzieci wczesnokomunijnych.
  • 19:00 Msza Roratnia dla Młodych i Dorosłych.
  • 20:00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nocne godziny prosimy się zapisywać.
 6. W przyszłą niedzielę:
  • Z okazji św. Barbary o godz. 09:45 na Sumie modlimy się w intencji górników i ich rodzin.
  • Będziemy mieli gościa – kazania nt. świętości życia i rodziny wygłosi ks. Ryszard Halwa. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał miesięcznik “Moja Rodzina” za ofiarę.
  • 20:00 medytacja karmelitańska.
  • Rodziny dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. wyjeżdżają z ks. Proboszczem na weekendowe rekolekcje w Olsztynie.
 7. Msze Święte Roratnie, będą od poniedziałku do piątku rano o godz. 6:45, za wyjątkiem czwartków, gdy Roraty będą na Mszy szkolnej o 16:30. Wszystkie pierwsze Msze w tygodniu są o 6:45. W piątki adwentu zapraszamy na Msze Roratnie dla Młodych i Dorosłych o godz. 19:00.
 8. Rozpoczęły się kolędy od drzwi do drzwi. Prosimy o zapoznanie się z planem kolęd. W weekend rozpoczynamy o 14:00, w tygodniu od 15:30. Chętni na kolędę dodatkową 14.01. mogą się już zgłaszać przez formularz w aktualnościach na stronie parafii.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej akcji “Dzieciątko 2022”, w ramach której przygotujemy paczki świąteczne dla chorych, seniorów oraz potrzebujących parafian. Losy “aniołki” można pobierać w zakrystii od I niedzieli Adwentu (27 listopada). Zakupione produkty prosimy przynosić na probostwo lub do zakrystii do niedzieli 11 grudnia. Wartość jednego losu wynosi ok. 50 zł.
 10. Opłatki. Kalendarze parafialne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można zakupić w niedziele Adwentu po Mszach świętych w Domu Parafialnym.
 11. Pod chórem leży Zdrapka Adwentowa (ofiara dowolna), a w zakrystii lub w kancelarii można nabyć nasz parafialny kalendarz „Pieśń Słoneczna św. Franciszka” ze zdjęciami wyłonionymi w konkursie fotograficznym. Kalendarz formatu A3 można obejrzeć z tyłu kościoła (cena 15 zł).
 12. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie naszego kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT