ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA       03.03.2019

 1. Dziś:
 • Kolekta na cele parafii. Dziękujemy za ofiary.
 • Nieszpory o godz. 15:30
 • Rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. To całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w niedzielę od 13.30, potem od 18.00, w poniedziałek i wtorek do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dajemy taką okazję już dziś od godz. 20.00-21.00 oraz od godziny 17.00-18.00 w poniedziałek i wtorek i jak zawsze 30 min przed Mszami.
 • Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.
 1. W poniedziałek
 • Nabożeństwo do świętej Joanny Beretty Molli o godz. 8.30.
 • Msza święta w intencji Róż różańcowych rodziców modlących się za dzieci o godz.18.00. Po każdej Mszy świętej możemy uczcić relikwie Świętej.
 • Katecheza nt świętości w świecie współczesnym wg pp Franciszka o godz. 19.00.
 1. Środa Popielcowa rozpoczyna okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych oraz post – czyli jeden posiłek do syta. Dodatkowe Msze święte tego dnia są o godz. 10.00 i 16.30. Kolekta jest jałmużną postną.
 2. Nabożeństwa Wielkiego Postu w naszej parafii to:
 • Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych w piątki o godz. 17.00. Kartki na wypominki leżą z tyłu kościoła. Wypisane czytelnie wypominki prosimy składać w zakrystii.
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Dzieci otrzymają plansze, których kolejne elementy będą otrzymywać co tydzień.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi dk Matuesz Gamza.
 1. W I czwartek modlimy się w intencji kapłanów oraz kleryków przed Najświętszym Sakramentem o godz. 8.30 i 17.30. Wieczorem Msza święta w intencji powołań oraz naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu oraz za ich rodziny.
 2. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystania seksualnego osób małoletnich. Będzie to główny temat Drogi krzyżowej tego dnia w całej diecezji.
 3. W przyszłą sobotę księża odwiedzą chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii do czwartku wieczorem.
 4. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny nr parafialnej gazetkiFamiliaritas”. Na 16. kolorowych stronach znajdziemy wiele informacji, relacji oraz zdjęć z życia parafii. Koszt to 3 zł.
 5. Wychodząc z kościoła możemy zabrać zdrapkę wielkopostną. Ofiara dobrowolna.
 6. Organizujemy dla dzieci z parafii „Wakacje z Bogiem i owieczką”. Termin 27.06.-3.07., koszt 390 zł. Mamy 45 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętni mogą po Mszy zabrać kartę kwalifikacyjną Zgłoszenia z zaliczką 100 zł przyjmujemy w czwartek po Mszy św. szkolnej w domu parafialnym.
 7. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT