ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         10.03.2019

 1. Dziś:
 • kolekta na cele parafii. Dziękujemy za ofiary. Za tydzień kolekta specjalna na remont dachu.
 • Dziękujemy za liczny udział w Czterdziestogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W Wielkim Poście zapraszamy
 • Drogę Krzyżową w piątki o 17.00. Modlimy się za zmarłych. Kartki na wypominki są na stoliku z tyłu kościoła. Dla dzieci Droga Krzyżowa jest w sobotę o godz. 10.00.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15.
 1. W III piątek miesiąca modlimy się do Bożego miłosierdzia na nabożeństwie o 8:30. Po nim spotkanie dla seniorów przy kawie i ciastku w domu parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę
 • przed kościołem jest zbiórka na fundusz misyjny wspierający polskich misjonarzy zwany „Ad gentes”.
 • Chrzty i Roczki o 16.00, a w sobotę o 19.00 nauka przed chrztem w kościele.
 • Rodzinne Planszogranie w sali parafialnej w godzinach od 16.00 do 20.
 • Spotkanie dla bierzmowańców o 17.00
 1. W zakrystii można kupić w cenie 6 zł paschaliki, które wspierają Wielkanocne dzieło Caritas.
 2. 04. parafia organizuje pielgrzymkę Róż Różańcowych i wszystkich chętnych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Centrum JP II. Po drodze spotkamy się z tłumaczem książek o św. Joannie Molli, ks. Piotrem Gąsiorem. Cena pielgrzymki 35 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 3. Ruszyły przygotowania do Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej na Piekarskiej Kalwarii. Wszystkich, którzy chcą się włączyć zapraszamy na spotkanie we wtorek 12.03. o godz. 19:00 w domu katechetycznym za probostwem Bazyliki.
 4. 27 marca rozpoczyna się przy Bazylice cykl spotkań, zatytułowany “Dogmatyka dla liderów“. Zajęcia będą prowadzone w wyznaczone środy o godz. 19:00. Dokładny plan oraz opis spotkań znajduje się pod adresem dlaliderow.centrum.katowice.pl.
 5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji i nie tylko. Szczegóły są na plakacie lub można się poradzić księży.
 6. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie naszego pisma parafialnego “Familiaritas” w cenie 3 zł.
 7. Krótkie sprawozdanie z ostatniego spotkania (26.02.2019) Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Za akceptacją Rady:
 • Co miesiąc, w nocy, z pierwszego piątku miesiąca na sobotę, będzie w całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Dla bezpieczeństwa będą zapisy po 2 osoby na godzinę.
 • Dajemy dodatkową możliwość godziny czasu na spowiedź w każdą niedzielę po ostatniej Mszy świętej do godz. 21.00.
 • Ze względu to, że jeden ksiądz może odprawić w niedzielę najwyżej 3 Msze święte w wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 • Wigilia Paschalna, czyli Liturgia Wielkiej Nocy, która rozpoczyna świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o 21.00 i zakończy się procesja rezurekcyjną.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT