ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      24.03.2019

 1. Dziś:
 • Kolekta na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Kolekta specjalna na remont dachu wyniosła 20 650 . Panie z Zespołu Charytatywnego zebrały na Fundusz Misyjny ofiarę 2 700 zł. Bóg zapłać otwarte serca i ofiarność.
 • o godz. 17:00 zapraszamy na wieczór wspomnień z ŚDM w Panamie w Domu Parafialnym.
 1. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych prosimy o przybycie kwadrans wcześniej.
 2. Od środy do piątku trwają Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla szkół MSP 11 i 2 oraz Gimnazjów. Klasy 7,8 i Gimn. zapraszamy na godz. 9.00, klasy 4,5,6 na 10.30, a klasy najmłodsze na 12.00. Rekolekcje prowadzi nasz ks. dk Mateusz.
 3. Rodziców dzieci przed I Komunią świętą zapraszamy w czwartek03. na godz. 19:00 na katechezę w domu parafialnym.
 4. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek będą poświęcone tematyce małżeństwa. Dzieci zapraszamy na D.K. w sobotę o 10.00. W niedzielę Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.15.
 5. W przyszłą niedzielę
 • Będziemy przeżywali “Niedzielę Budzenia Powołań”. Dk. Mateusz wygłosi homilię, a klerycy naszego Śląskiego Seminarium podzielą się historią swojego powołania. Po Mszach Świętych będzie okazja, aby z nimi porozmawiać oraz zaopatrzyć się w obrazki z modlitwą o nowe powołania czy inne materiały seminaryjne. O godz. 17:00 w dużej sali domu parafialnego obędzie się spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, z możliwością dołączenia do tej grupy. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium.
 • Spotkanie dla bierzmowańców o 17.00
 • Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej proszą nas o wsparcie inicjatywyRozmawiasz – Pomagasz”. Piekarski Katolik chce wspomóc swoich rówieśników w Pakistanie, aby dzięki środkom fundacji Joy mogli przez 2 godziny dziennie uczęszczać do nieformalnej szkoły. Dlatego w przyszłą niedzielę 31 marca uczniowie będą prosili o ofiarę po Mszach świętych.
 1. Za 2 tygodnie będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne zatytułowane „W Jego ranach jest nasze zdrowie”. Poprowadzi je Roman Berke, proboszcz parafii w Górkach Wielkich, egzorcysta oraz koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji bielsko-żywieckiej. Już prosimy o modlitwę w tej intencji. U ministrantów można zabrać kartkę ze szczegółowym ich planem.
 2. Zapraszamy dzieci do grup Ministrantów i Dzieci Maryi. Zbiórki ministranckie są w soboty o godz. 9.00 a spotkania Dzieci Maryi o godz. 11.15.
 3. 04. jedziemy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Centrum JP II. Po drodze spotkamy się z tłumaczem książek o św. Joannie Molli, ks. Piotrem Gąsiorem. Cena pielgrzymki 35 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 4. Przy wejściach zostały wystawione skarbony, do których można będzie składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W przedsionku bocznego wejścia wisi „Tablica Dobra”, na której są etykiety: ODDAM za DARMO oraz PRZYJMĘ. Jest to rodzaj dzielenia się i wspomagania nawzajem. Jeśli ktoś chce coś podarować lub czegoś potrzebuje przyczepia kartkę zostawiając kontakt do siebie.
 6. Uczniów i ich rodziców zaprasza na Dzień Otwarty w MSP 2 w Piekarach Śląskich, który odbędzie się we wtorek 26 marca o godzinie 17:00.
 7. W zakrystii można kupić w cenie 6 zł paschaliki wielkanocne.
 8. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT