ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      31.03.2019

NIEDZIELA RADOŚCI (Laetare)

Wprowadzenie: IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty cieszy się z obfitości łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

 

 1. Dzisiaj:
 • Spotkanie dla bierzmowańców o 17.00
 • Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej po Mszach proszą nas o wsparcie inicjatywyRozmawiasz – Pomagasz”, dzięki której ich koledzy z Pakistanu będą mogli przez 2 godziny dziennie uczęszczać do nieformalnej szkoły.
 1. W poniedziałek o 19:00 katecheza dla dorosłych probostwie. Prowadzi dk. Mateusz.
 2. W środę o godz. 16.30 jest pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii świętej.
 3. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę wyjątkowo o godz. 9:00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca i nabożeństwa z  tymi dniami związane.
 5. W I czwartek modlimy się w intencji kapłanów oraz kleryków przed Najświętszym Sakramentem o godz. 8.30 i 17.30. Wieczorem Msza święta w intencji powołań oraz naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu oraz za ich rodziny.
 6. W I piątek
 • 30 nabożeństwo do NSPJ
 • wieczorem Msza święta o godz. 18:00 będzie w intencji Nauczycieli wszystkich poziomów szkół oraz jak zawsze w intencji dzieci wczesnokomunijnych. Po Mszy zapraszamy nauczycieli na spotkanie w domu parafialnym.
 • 30 spowiedź i 19:00 Msza święta dla młodzieży
 • Tak jak zapowiadaliśmy, w nocy z pierwszego piątku na sobotę będzie CAŁONOCNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w naszej kaplicy adoracji. Ze względów bezpieczeństwa chcemy, aby na każdą godzinę adoracji były zapisane 2 osoby. Chętni mogą zapisać się w zakrystii.
 1. W I sobotę
 • 30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Następnie spotkanie członków Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 • 30 Modlitewny Wieczernik,
 • 00 Msza święta w intencji rodzin naszej parafii i rodziców oczekujących potomstwa.
 1. Za tydzień:
 • PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Już w sobotę po Mszy wieczornej jest nauka stanowa dla kobiet, a w niedzielę o 17:00 nauka dla mężczyzn. Szczegółowy wydrukowany plan można zabrać spod drzwi wejściowych. Zachęcamy, aby wykorzystać ten czas dla wzrostu i umocnienia własnej wiary.
 • po Mszach młodzież z MSP 11 będzie sprzedawała kartki wielkanocne wykonane ręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dochód będzie przeznaczony na cele misyjne w Peru.
 1. Dajemy dodatkową okazję do spowiedzi w każdą niedzielę wieczorem od godz. 20-21. Za tydzień przed kościołem będzie można oddać krew. Zachęcamy serdecznie.
 2. Stowarzyszenie Amazonek zaprasza kobiety dotknięte rakiem piersi na Mszę na Szarleju w sobotę 6.04. o 17:30.
 3. W zakrystii można kupić paschaliki, które wspierają Wielkanocne dzieło Caritas.
 4. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT