ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Ogłoszenia

Informacje z życia naszej parafii

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO     24.05.2020

 1. Dzisiaj:
  • obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  • Dzisiaj w katowickiej katedrze ks. Arcybiskup odprawia Mszę świętą w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry.
 2. Codziennie modlimy się litanią loretańską po Mszach wieczornych, a w niedzielę na koniec Nieszporów. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. Poniedziałek o 19:00 jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej online.
 4. W środy co tydzień odbywa się katecheza parafialna w formie online. Trzeba się na nią zapisać albo przez fanpage parafii lub można napisać maila. Na katechezie mówimy o Eucharystii w oparciu o książkę „Duch Liturgii” J. Ratzingera.
 5. Spowiedź. Wróciliśmy do zwykłych godzin korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, tj. 30 min. przed Mszą i w niedziele od godz. 20:00-21:00. Dodatkową okazją do spowiedzi jest dyżur księży w piątek od godz. 15:00-18:00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Miejscem sprawowania tego sakramentu jest tymczasowo kaplica adoracji św. Joanny. Przypominamy, że doskonały żal za grzechy zawiera w sobie postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty przy najbliższej okazji, a taka okazja właśnie istnieje. Jak dotąd niewielu z niej skorzystało.
 6. W tym tygodniu mamy dodatkowe Msze św. :
  • Poniedziałek i sobota godz. 16:30 Pierwsza Komunia św.
  • Piątek 19:00 na zakończenie kursu dla narzeczonych
 7. Możemy przyjąć dodatkowe intencje do końca czerwca, ponieważ mamy jednego księdza więcej.
 8. Wspólnotę Dorosłych zapraszamy w sobotę na 19:30 na czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie zakończy się Mszą o godz. 21:00.
 9. Codziennie (oprócz niedziel) zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20:30.
 10. Drzwi kancelarii są otwarte w poniedziałek w godz. 9:00-10:00 oraz w piątek w godz. 18:30-20:00. Prosimy, aby telefony dotyczące spraw kancelarii wykonywać w godzinach jej pracy. Oprócz w/w godzin prosimy dzwonić w pn i śr 15:00-17:00 oraz pt 09:00-10:00. Prosimy potwierdzać intencje Mszy św. na 2 miesiące wcześniej.
 11. W tym roku nie będziemy mieli okazji wziąć udziału w procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Proponujemy jednak, aby podtrzymać zwyczaj, który wyraża nasze oczekiwanie i pragnienie spotkania z Panem Jezusem przyozdabiając okna naszych domów i mieszkań. Przy stolikach z tyłu kościoła będzie można nabyć emblematy do dekoracji w cenie 2,5 zł. Samoobsługa.
 12. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT