ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa

Przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa

Oto kolejne kroki:

A. Nauki przedmałżeńskie (narzeczeni otrzymują w kancelarii tzw. „obiegówkę” oraz wszelkie informacje)
B. Zapisy przez stronę przednamimalzenstwo.pl. Kurs odbywa się zasadniczo na probostwie.W koszty kursu wchodzą materiały, kawa/herbata a w weekend posiłki. Dlatego prosimy o ofiarę (od pary) o wysokości 190 zł (weekendowy) oraz 90 zł 6-tygodniowy. W razie trudności podejdziemy indywidualnie do tematu. Od września zmienia się wysokość proponowanej ofiary – szczegóły są podane w kursach.

C. Poradnia rodzinna (Kliknij, by zobaczyć)

D. Spisanie protokołu przedślubnego. Do jego spisania narzeczeni przynoszą:

  1. ŚWIADECTWO CHRZTU ŚWIĘTEGO z adnotacją o bierzmowaniu i stanie wolnym. Świadectwo to jest ważne sześć miesięcy od chwili wystawienia,
  2. DOWODY OSOBISTE,
  3. ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA KATECHIZACJI na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej; Proszę nie przynosić świadectwa szkolnego tylko świadectwo ukończenia katechizacji, które wystawiał na zakończenie szkoły katecheta. Każdy katecheta takie świadectwo lub dyplom wystawia.
  4. DOKUMENT KONKORDATOWY z Urzędu Stanu Cywilnego. Dokument ten ma datę ważności – sześć miesięcy od dnia wystawienia. Liczy się data dnia ślubu. Jeżeli narzeczeni są już związani cywilnie, należy przedstawić AKT MAŁŻEŃSTWA z USC.
  5. Na spisanie protokołu narzeczeni umawiają się osobiście z księdzem Proboszczem co najmniej na 6 miesięcy przed planowanym ślubem. Narzeczeni załatwiają wszystkie formalności sami, a nie przez osoby trzecie (rodziców, rodzeństwo).

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT