ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Ruch Światło-Życie

Spotykamy się w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele o 18:00. W każdy pierwszy piątek o 18.00 ćwiczymy śpiewy w Domu Parafialnym, a o 19.00 uczestniczymy w Mszy św. dla młodzieży.

Zapraszamy!

Po piątkowym spotkaniu….

Co to?
Oaza (właśc. Ruch Światło-Życie) to ruch odnowy Kościoła rzymskokatolickiego założony przez Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to ks. Blachnicki zabrał na wyjazd rekolekcyjny ministrantów. Były to rekolekcje o charakterze przeżyciowym, dziś znane pod nazwą oazy rekolekcyjnej.

Z czym to się je?
W ramach Ruchu realizowany jest program formacyjny. W przypadku oazy rozpoczyna się on od ewangelizacji każdego członka Ruchu, która prowadzi do osobistego przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Po oddaniu kierownictwa w swoim życiu Jezusowi, wstępuje się w formację w grupie „uczniów Jezusa” (deuterokatechumenat – ponowny katechumenat; katechumeni to Ci, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu; deuterokatechumenat polega na wtajemniczeniu chrześcijańskim oraz prowadzi do osobistego nawrócenia i przemiany moralnej życia). Cała formacja ma na celu odnalezienie swojego miejsca w Kościele oraz podjęcia diakonii tzn. służby.
Nieodłącznie z Ruchem związane jest dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC). Realizuje się ono poprzez post: całkowitą wstrzemięźliwość od alkoholu oraz modlitwę za osoby uzależnione. Celem krucjaty jest wyzwolenie narodu polskiego z problemu alkoholowego.

  • Dla kogo?
  • W Ruchu, ze względu na jego strukturę, każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć miejsce dla siebie. W jego ramach wyróżniamy kilka gałęzi:
  • Domowy Kościół (inaczej Oaza Rodzin)
  • Oaza młodzieżowa
  • Oaza dorosłych
  • Oaza Dzieci Boże (dla dzieci ze szkół podstawowych)

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT