ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20.11.2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20.11.2022

1.     Niedziela: to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

·       Dzisiaj jest rocznica beatyfikacji bł. ks. Jan Machy.

·       Gościmy u nas o. Sławomira Stawickiego OMI, który pracuje na Ukrainie w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rokitnie na Wołyniu. Wygłosi do nas homilie i będzie prosił o wsparcie materialne stojąc pod kościołem po Mszach św.

·       17:00 nasz organista zaprasza na Wieczór „Śpiewajmy razem”. Będziemy śpiewać najpiękniejsze, najbardziej znane pieśni kościelne.

·       Medytacja karmelitańska jest odwołana ale zostaje okazja do spowiedzi.

·       Ostatnia kolekta specjalna wyniosła 13310 zł. Dzięki wcześniejszym oszczędnościom parafia spłaciła już firmie Lemter koszt budowy kanalizacji. Dziękujemy za dar materialny. Swoje podziękowania za ofiarę w wysokości 8690 zł przysłał ks. Adam Kępowicz. Dzisiaj kolekta jest na archidiecezję.

2.     Poniedziałek: 18:15 spotkanie rodzin przed Wczesną Komunią. Trwa Kurs Alpha.

3.     Wtorek: 18:00 Msza święta w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Po Mszy spotkanie w DP.

4.     Środa: 18:45 katecheza nt. Biblii na probostwie. Należy zabrać własny egzemplarz Pisma św.

5.     Piątek: 18:00 spotkanie uczestników Zimowiska Parafialnego w DP. Spotkanie ma również krąg Domowego Kościoła.

Rozpoczynamy ADWENT i nowy rok liturgiczny

6.     Sobota:

·       Rozpoczynają się kolędy. Prosimy o zabranie folderu z planem kolęd. W weekend kolędy są od 14:00, w tygodniu od godz. 15:30. Informacje o kolędzie są na stronie parafii – zakładka Aktualności.

·       Wspólnota „W Drodze” zaprasza na Czuwanie Adwentowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy jest Agapa w DP i modlitwa uwielbienia.

7.     I Niedziela Adwentu obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości

·       Zachęcamy do przygotowania w domach symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów na Roraty. Parafia nie będzie sprzedawać lampionów.

·       Kolekta jest na cele parafialne.

·       W domu parafialnym można kupić opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8.     Msze Święte Roratnie, będą od poniedziałku do piątku rano o godz. 6:45, za wyjątkiem czwartków, gdy Roraty będą na Mszy szkolnej o 16:30. Wszystkie pierwsze Msze w tygodniu są o 6:45.

9.     W piątki adwentu zapraszamy na Msze Roratnie dla Młodych i Dorosłych o godz. 19:00.

10.  Proponujemy na Adwent Zdrapkę Adwentową, która leży na stoliku pod chórem (ofiara dowolna).

11.  Parafia wydała kalendarz „Pieśń Słoneczna św. Franciszka” na przyszły rok ze zdjęciami wyłonionymi w konkursie fotograficznym. Kalendarz formatu A3 można obejrzeć z tyłu kościoła i nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.

12.  Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej akcji “Dzieciątko 2022”, w ramach której przygotujemy paczki świąteczne dla chorych, seniorów oraz potrzebujących parafian. Losy “aniołki” można pobierać w zakrystii od I niedzieli Adwentu (27 listopada). Zakupione produkty prosimy przynosić na probostwo lub do zakrystii do niedzieli 11 grudnia. Ze względu na ciągle rosnące ceny żywności losy są przygotowane tak, aby nie narażać Państwa na zbyt duże wydatki. Wartość jednego losu wynosi ok. 50 zł.

13.  Dziękujemy serdecznie Paniom i Panom za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy adoracji.

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT