ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

1.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego świątecznego wystroju kościoła: panom, którzy postawili jodły i przygotowali konstrukcję stajenki, paniom, które stroją kościół kwiatami i wieńcami, rodzinom, które budowały stajenkę. Dziękujemy księżom za posługę w sakramencie spowiedzi.

2.     Dzisiaj o godz. 15:15 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Kolędowe.

3.     W poniedziałek przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci Świętej Rodziny. Suma odpustowa jest o godz. 11:00, uroczyste Nieszpory o 15:15. Kazania odpustowe będzie głosił wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin ks. dr Kazimierz Musioł.

4.     Wtorek:

·       Święto św. Jana Ap. i Ewangelisty – na koniec Mszy św. błogosławimy wino.

  • 16:00 jest dodatkowa Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji urodzin.

5.     Środa: w święto św. Młodzianków. zapraszamy rodziny z dziećmi na Mszę św. o godz. 18:00 w ich intencji. Przez cały dzień po Mszach świętych udzielamy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym narodzin dziecka.

6.     Piątek: Tego dnia przypada liturgiczne święto Świętej Rodziny i można zyskać odpust przez nawiedzenie naszego kościoła.

7.     Sobota to ostatni dzień roku 2022:

  • 16:30 nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne.
  • 17:00 Eucharystia na zakończenie Roku w intencji parafian. Po niej podsumowanie roku i trochę statystyki.

8.     Przyszła niedziela to Nowy Rok: – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

·       15:15 Nieszpory kolędowe.

·       17:00 Parafialny Klub Gier Planszowych zaprasza na noworoczne rodzinne planszogranie.

·       17:00 Po raz drugi zapraszamy Noworoczny Wieczór Kolędowy pt. „Rodzina Świętej Rodzinie”. Aby zaśpiewać lub zagrać należy zapisać się przez formularz na stronie internetowej parafii – zakładka „aktualności”.

·       Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

9.     Włączamy się w zbiórkę resztek niewypalonych świec, które zostaną przetopione i wysłane na Ukrainę. Resztki świec można przynosić od jutra i składać do kosza przy ołtarzu miłosierdzia.

10.  Od początku roku 2023 układ Mszy niedzielnych będzie następujący: 7:30, 09:30 i dalej tak jak było 11:00, 12:30 oraz 16:00 i 19:00. Będzie o jedną Mszę mniej w niedziele.

11.  W naszej zakrystii mamy komplety strojów na Orszak Trzech Króli (osobne dla chłopców, osobne dla dziewcząt). Do końca rorat można wypożyczać te stroje. Należy jedynie zostawić swoje dane kontaktowe i po Orszaku odnieść stroje.

12.  Od poniedziałku po Nowym Roku rozpoczynamy Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców ulic, gdzie nie było kolędy wg takiego planu:

·       2.01. poniedziałek – ul. Skargi

·       3.01. wtorek – ul. Kr. Jadwigi

·       4.01. środa – ul. Gen. Ziętka 60-68

    • 7.01. sobota – Ks. Popiełuszki

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy,
 aby Bóg, który zszedł na ziemię, przyniósł radość i pokój
w Wasze serca, myśli i relacje z innymi.

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT