ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2024

  1. Tydzień temu szczęśliwie zakończyły się w Kruklankach “Wakacje z Bogiem”, w których wzięło udział 25 dzieci z opiekunami. Dziękujemy Miastu Piekary Śląskie za dofinansowanie projektu Organizacja zamiejscowych form spędzania wakacji przez piekarskie środowisko dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, w tym kolonii charytatywnych w wysokości 5.000 zł.
  2. Dzisiaj od 9:00 do 13:00 można oddać krew w ambulansie przed kościołem. Zapraszamy na nieszpory o 15:30. Okazja do spowiedzi od 20:00. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie parafii. Na prośbę ks. abpa Adriana zbieramy dzisiaj przed kościołem ofiary na wsparcie poszkodowanych przez trąbę powietrzną parafii naszej archidiecezji.
  3. W poniedziałek panie z zespołu Caritas pełnić będą w Domu Parafialnym tzw. “dyżur miłosierdzia” od 16:00 do 17:00. Po dyżurze spotkanie zespołu charytatywnego.
  4. W czwartek, w Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Swoje urodziny obchodzi ks. Piotr Żymańczyk. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana 15 lipca, w poniedziałek, o 18:00. Zapraszamy do udziału.  Wspólnota W Drodze zaprasza wszystkich chętnych na 19.00 na spotkanie modlitewne do Domu Parafialnego. Zapraszamy 15 minut wcześniej na spotkanie przy kawie, herbacie i czymś słodkim.
  5. W niedzielę za tydzień nieszpory o 15:30, a od 20:00 okazja do spowiedzi. Chcemy umyć okna znajdujące się pod sufitem kościoła. Potrzebna będzie pomoc firmy alpinistycznej. Dodatkowo planujemy pokrycie części szyb folią ograniczającą emisję świetlną i termiczną.  Kolekta specjalna przeznaczona będzie na ten cel. Będziemy gościć p. Daniela Mazura, katechetę świeckiego, który niebawem udaje się na Madagaskar, by tam służyć dzieciom i młodzieży jako nauczyciel. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć jego misję.
  6. W poniedziałek, 15 lipca, w DP o 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Przypominamy, że zapisy trwają  do 10 lipca. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii w zakładce „Aktualności”.  Nocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się z 5 na 6 sierpnia.  Wyjazd autokarem (5.08) spod kościoła o godz. 18.30. Zapisy w zakrystii (40 zł).
  7. W środę, 17 lipca, na 18:00 zapraszamy wszystkie chętne panie na zajęcia “Nordic walking” w ramach spotkań kobiet. Obowiązują zapisy, szczegóły na plakatach i Facebooku.
  8. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT