ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Od czasu wojny na Ukrainie to nie jest dla nas temat teoretyczny. Wspieramy uchodźców modlitwą i materialnie. Dziękujemy za wsparcie dla rodzin mieszkających u nas na probostwie. W tych dniach probostwo opuszcza kolejna z rodzin.
 2. Świętujemy dzisiaj w naszej parafii 100. urodziny św. Joanny Beretty Molli. Gościmy w naszej parafii promotorkę kultu świętej – panią Krystynę Zając. To pani Krystyna Zając 12 lat temu przekazała naszej parafii relikwie świętej – na ręce ks. proboszcza Damiana Gatnara. Na dzisiejszych Mszach homilia będzie bardzo krótka, aby na koniec Mszy św. pani Krystyna mogła wygłosić słowo o św. Joannie. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z naszym gościem o godz. 17:00 w DP. Po uroczystej urodzinowej sumie z orkiestrą otwieramy w DP kawiarenkę, w której będzie pyszne domowe ciasto i kawa. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Cieszmy się wspólnie, że mamy u siebie tak niezwykłą patronkę i razem uczcijmy jej urodziny!
 3. Dziękujemy za ostatnią kolektę specjalną, która wyniosła 12 390 zł. Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
 4. Poniedziałek:
 • 19:00 Kurs Alpha i ostatnia możliwość dołączenia do niego.

 5. Środa:  

 • 19:00 Katecheza parafialna. Ks. Proboszcz zaprasza na cykl 3 spotkań nt podstawowych wiadomości o Biblii.
 • 19:00 młodzież i dorosłych, początkujących i zaawansowanych, zapraszamy do chóru Akatyst do Domu Parafialnego.

 6. Czwartek:  19:00 Spotkanie Wspólnoty „W drodze”.

 7. Sobota: 

 • W tym tygodniu, w I sobotę miesiąca, rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Różaniec modlimy się w codziennie o 17:15, a w niedzielę o 15:15. W poniedziałek 3.10. na początku Różańca poświęcimy różańce, szczególnie dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Jak co roku, dzieci będą przygotowywały kalendarz różańcowy, poznając różne imiona Maryi.
 • 8:30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i po nim spotkanie Żywego Różańca. 
 • 15:30 Modlitewny Wieczernik. 17:15 Różaniec.
 • 18:00 Msza święta w intencji rodzin i rodziców starających się o potomstwo i oczekujących jego narodzin.
 • 19:00 I katecheza przedchrzcielna, przed urodzeniem dziecka – na probostwie.

 8. Niedziela za tydzień:

 • Będziemy gościć Trzeci Zakon Paulistów ze znaną w naszej parafii „Ewangelią na każdy dzień”. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł.
 • Kolekta na WŚSD w Katowicach.

 9. Kalendarze ze św. Joanną Berettą Mollą są do nabycia w zakrystii.

 10. Już dzisiaj zapraszamy Pracowników oraz Emerytów placówek oświatowych na Mszę w ich intencji oraz spotkanie przy kawie w czwartek 6.10. o godz. 16:30.

 11. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy adoracji oraz dekoracje kwiatowe.


SŁOWO ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO NA PAŹDZIERNIK

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry w Chrystusie!

W modlitwie różańcowej przez ręce Matki Bożej powierzymy się Jezusowi Chrystusowi. Różaniec jest streszczeniem naszej wiary i skuteczną modlitwą wstawienniczą. Nasz nowy błogosławiony, ks. Macha modlił się w więzieniu na różańcu, który sam zrobił z włókien swojego siennika. Ten różaniec zachował się i jest dla nas dzisiaj niemal relikwią, którą pozostawił nam ten święty człowiek. Szczególną moc ma wspólna modlitwa różańcowa podczas codziennych nabożeństw. 

Wspólnota Żywego Różańca przeżywa teraz czas nowenny lat przed jubileuszem 200-lecia istnienia. W ramach przygotowań w różnych kościołach archidiecezji odbywają się spotkania dla róż różańcowych z poszczególnych dekanatów. Serdecznie zapraszam członków Żywego Różańca do katowickiej katedry w sobotę 8 października na XI Pielgrzymkę Archidiecezjalną. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter dziękczynny za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Paulina jako osoba świecka czerpała siły z codziennej Eucharystii i pozostawiła nam przykład umiłowania Kościoła. 

Zachęcam również, aby odwiedzić Panteon Górnośląski, Muzeum Archidiecezjalne oraz Izbę Pamięci bł. ks. Jana Franciszka Machy i Salę Misyjną w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, w pobliżu katedry. Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc, Arcybiskup Metropolita Katowicki

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT