TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 31.05.2026
- Obchodzimy DZISIAJ uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Z racji pielgrzymki nabożeństwa majowego w naszym kościele nie będzie. Majowe na wzgórzu kalwaryjskim o 15.00. Kolekta na potrzeby naszej parafii.
- W PONIEDZIAŁEK o 18.00 odprawimy mszę św. w intencji róż różańcowych rodziców modlących się za dzieci.
- W ŚRODĘ Śniadanie dla seniorów nie odbędzie się.
- W CZWARTEK obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała wyruszy po mszy świętej o 9.30 i pójdzie ulicami: Konstytucji, Heneczka, Alojzjanów, Jana Pawła, Ziętka i Konstytucji do kościoła.
I ołtarz – przy ul. Ludygi 4 na bocznej ścianie bloku. II ołtarz – przy ul. Alojzjanów 1. III ołtarz – przy Krzyżu Milenijnym. IV ołtarz – przy wejściu do kościoła. Prosimy, aby przygotowali go rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy dzieci komunijne w strojach oraz inne dzieci ubrane na biało. Chłopcy mogą przynieść dzwonki, aby dzwonić jak ministranci. Dla uczestników procesji będą wydrukowane teksty pieśni eucharystycznych. Wciąż można składać ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. Właścicieli samochodów prosimy, aby nie blokować trasy przejścia procesji. Zachęcamy do dekorowania okien czy balkonów. - Procesje teoforyczne w Oktawie Bożego Ciała łączymy z nabożeństwem czerwcowym, które będzie o 17.30. Przez cały tydzień zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie komunijne, do udziału w procesjach (sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami). Mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu. Prosimy, aby nie parkować w tym czasie aut na chodniku przy ul. Królowej Jadwigi.
- W tym tygodniu przypadają pierwszy CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTA miesiąca.
- W PIĄTEK kancelaria będzie nieczynna. Nasza parafia prowadzi pierwszopiątkowe czuwanie w Bazylice: o 20.00 Godzina Maryjna, o 21.00 Eucharystia, o 22.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w czuwaniu. Całonocnej adoracji w naszym kościele nie będzie.
- W SOBOTĘ o 8.00 odprawimy mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie spotkanie Żywego Różańca na probostwie.
- Z myślą o rodzicach najmłodszych dzieci informujemy, że w łazience przy dzwonnicy został umieszczony stolik z przewijakiem. Mamy nadzieję, że to udogodnienie ułatwi rodzicom i ich pociechom komfortowe uczestnictwo w liturgii.
- W przyszłą NIEDZIELĘ zapraszamy na nieszpory z procesją teoforyczną o 15.30. Kolekta na parafię.
- Zbiórka na pielgrzymkę do Gruzji przy kościele w nocy z 8 na 9 czerwca o 2.45
- Parafia nasza organizuje w tym roku pielgrzymkę do Meksyku w dn. 7–17 listopada br. W bogatym programie zaplanowano m.in. nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, zwiedzanie Teotihuacan oraz wypoczynek w Acapulco. Koszt wyjazdu wynosi 5950 zł i 1550 USD, a zapisy w kancelarii oraz u pani Agaty Kowalczyk pod numerem telefonu podanym na plakacie. Zaliczka przy zapisie 2.000 zł.
- Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła, kaplicy adoracji oraz dekoracje kwiatowe.
