ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA   24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA   24.09.2023

 1. Dziękujemy za ostatnią kolektę specjalną, która wyniosła 11270 zł. Dziękujemy za ofiary kopertowe i za przelewy na konto. Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na cele parafialne.
 2. Komunikat dyrektora naszego diecezjalnego Caritas: “W nocy z 8 na 9 września mieszkańców Maroka nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Wskutek tych dramatycznych wydarzeń śmierć poniosło ok. 3 tys. osób, a rannych jest ponad 5 tys. Powodzie w Libii pochłonęły 2,5 tys. ofiar śmiertelnych, a 10 tys. osób uznaje się za zaginione. W takich sytuacjach Kościół podejmuje natychmiastowe działania pomocowe, których siła tkwi w lokalnej, krajowej i międzynarodowej sieci Caritas. W krajach Afryki Północnej wszelkie działania pomocowe, których celem jest łagodzenie cierpień spowodowanych niszczycielskim trzęsieniem ziemi, koordynuje Caritas Internationalis. Nasz udział w tej misji miłosierdzia jest możliwy przez włączenie się w zbiórkę pieniężną przed naszymi kościołami, która zostanie przeprowadzona przez Parafialne Zespoły Caritas po mszach św. w niedzielę 24 września. Każda ofiara jest konkretnym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni do potrzebujących i ucieleśnieniem przesłania miłości, współczucia i solidarności z poszkodowanymi. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel”.
 3. Poniedziałek:
 • 19:00 w restauracji “Pod skrzydłami anioła” w Kozłowej Górze – kolejne spotkanie kursu
 1. Środa:
 • Po Mszy św. o 8:00 – Śniadanie dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy.
 • 18:15 spotkanie przygotowujące dzieci do Wczesnej Komunii Świętej
 • 19:00 młodzież i dorosłych, początkujących i zaawansowanych, zapraszamy do chóru Akatyst do Domu Parafialnego.
 1. Przyszła niedziela:
 • kolekta na WŚSD
 • rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Różaniec modlimy się w codziennie o 17:15, a w niedzielę o 15:15.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia 11 i 12 listopada br. W planie m.in. nawiedzenie Sanktuarium św. Józefa oraz Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej, największej świątyni w Polsce. Zapisy w kancelarii. Koszt 460 zł (przy 40 osobach zapisanych).
 2. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy adoracji oraz dekoracje kwiatowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafię.

 

This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT