ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024 NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024 NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

 1. Niedziela:
 • Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Z tej okazji lektorzy przygotowali dla parafian cytaty z Pisma Świętego, które znajdują się z tyłu kościoła w koszyczku. Mają formę wizytówki, są zalaminowane, przygotowane tak, by móc mieć je przy sobie blisko. Prosimy o zabranie dla siebie, rodziny, sąsiadów. Niech Słowo Boże jest  z nami ciągle i niech nas prowadzi.
 • Nagrody za serduszka, które dzieci przyniosły do stajenki, będą rozdawane dzisiaj po mszy św. o 11:00. Nieobecni będą mogli je odebrać do końca stycznia.
 • 15:15 Nieszpory kolędowe.
 • 20:00 okazja do spowiedzi i medytacja karmelitańska.
 • Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna przeznaczona na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła.
 1. Środa:
 • 08:30 Śniadanie dla Seniorów.
 1. Piątek:
 • Urodziny obchodzą ks. abp Adrian Galbas i ks. wikariusz Dawid Domański. Msza święta w intencji ks. Dawida będzie sprawowana w piątek, o godz. 18.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 • Parafialny Klub Gier Planszowych zaprasza wszystkich chętnych na planszówkowe rozpoczęcie ferii zimowych o 18:00 w górnej salce parafialnej.
 1. Niedziela za tydzień:
 • 17:00 Zapraszamy na noworoczny koncert kwintetu blaszanego CON SORDINO z Żor.
 • Kolekta jest na cele parafialne.
 1. Zapraszamy wszystkie chętne panie na “warsztaty z psychodietetykiem” w ramach spotkań kobiet. Termin: 30.01. o 18.00. Obowiązują zapisy, szczegóły na plakatach i Facebooku.
 2. Zwolnił się czteroosobowy pokój na wyjazd na Zimowisko organizowane przez naszą parafię  w miejscowości Małe Ciche, w dniach 3-10 luty, zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Piotrem.
 3. Informujemy, że tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie od 3 do 8 sierpnia. Zapisy od kwietnia.
 4. W drugim tygodniu ferii zimowych (5-9 lutego) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach nagłych czy pogrzebowych prosimy o kontakt na probostwo.
 5. Przez 2 tygodnie ferii (29.01-11.02.) nie będzie Mszy porannej o godz. 7:00 oraz niedzielnej o 12:30.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu do kościoła. Płytki są śliskie. Próbowaliśmy zabezpieczyć je specjalnymi taśmami. Niestety, nie zdało to egzaminu. W czwartek nałożyliśmy preparat antypoślizgowy. Rozważamy wymianę płytek na bezpieczniejsze płytki antypoślizgowe.
 7. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie kościoła i troskę o kwiaty oraz dekorację świątyni.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT