ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    10.03.2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    10.03.2024

Wprowadzenie: IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty cieszy się z obfitości łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

 1. Dzisiaj:
 • 15:15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 • Kolekta specjalna na cele parafialne
 1. Poniedziałek:
 • Chcemy wyjść jeszcze bardziej naprzeciw ludzkim potrzebom, dlatego w każdy 2. i 4. poniedziałek miesiąca od 16:00 do 17:00 w Domu Parafialnym zespół Caritas będzie miał tzw. “dyżur miłosierdzia”. Będzie można wtedy przyjść i zwrócić się z prośbą o jakąś konkretną pomoc lub zgłosić kogoś, kto takiej pomocy potrzebuje. Rozpoczynamy w poniedziałek, 11 marca o 16:00.
 1. Środa:
 • 08:45 Śniadanie dla Seniorów.
 • Rodziców dzieci przed I-szą Komunią zapraszamy na spotkania z ks. Proboszczem w domu parafialnym.
 1. Czwartek: 19:00 Wspólnota W Drodze zaprasza wszystkich chętnych w czwartek 14 marca na godz.19.00 na spotkanie modlitewne do Domu Parafialnego. Zapraszamy 15 minut wcześniej na spotkania przy kawie i herbacie i czymś słodkim.
 2. Sobota:
 • 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci.
 • nasz parafianin, kleryk Daniel Kołodziejczyk przyjmie posługę lektoratu. To pierwsza  z posług na drodze do przyjęcia święceń kapłańskich.
 1. Niedziela za tydzień:
 • Kolekta na cele parafialne
 • 20:00 Medytacja karmelitańska i okazja do spowiedzi.
 1. Ruszają zapisy na 6.edycję EDK (ekstremalnej drogi krzyżowej), która rozpocznie się 15 marca Mszą świętą o 20:00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego na wzgórzu kalwaryjskim. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na FB EDK rejon Piekary Śląskie.
 2. Parafialny Klub Gier Planszowych zaprasza wszystkich chętnych na Rodzinne Planszogranie w sobotę 16 marca od 16:00 w Domu Parafialnym.
 3. Zapraszamy wszystkie chętne Panie na kolejne spotkanie dla kobiet “Palmy wielkanocne” 21 marca o 18.00. Obowiązują zapisy, szczegóły na plakatach i Facebooku
 4. Przygotowujemy świąteczne paczki dla potrzebujących parafian. Wystawiliśmy kosz, do którego można wkładać produkty żywnościowe. Dziękujemy za włączenie się do akcji.
 5. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiarodawcom składamy serdecznie podziękowania.
 6. Organizujemy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę. Dzieci, które pragną wziąć udział w konkursie proszone są o przyniesienie palm w niedzielę palmową. Najpiękniejsze palmy wybierzemy po Mszy o godzinie 11.00.
 7. U Pań z Zespołu Caritas, z tyłu kościoła, można zakupić paschaliki Wielkanocnego Dzieła Caritas (w cenie 10 zł).
 8. Dziękujemy Paniom i Panom za posprzątanie kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT