ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023

 1. DZISIAJ:
 • Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czyli parafialna uroczystość odpustowa. Odpust zupełny można dzisiaj uzyskać wypełniając następujące warunki:

1.nawiedzenie naszego kościoła parafialnego; 2.stan łaski uświęcającej; 3.spowiedź sakramentalna; wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego, tzn. radykalne odrzucenie przywiązania do naszych słabości, złych skłonności, nałogów; 4.przystąpienie dzisiaj do Komunii św.; 5.dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. (nie za Papieża, a w intencjach, które Papież nosi w swoim sercu)

 • Witamy w naszej parafii ks. dr. Wojciecha Radomskiego, biblistę i misjonarza w Papui-Nowej Gwinei.
 • Nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne o 15:15, a sprawozdanie duszpasterskie po Mszy św. o 16:00.
 • wieczorem odbędzie się zabawa sylwestrowa dla dzieci z grup parafialnych. W programie m.in. malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz gigantyczne klocki. W zabawie weźmie udział pięćdziesięcioro uczestników.
 1. JUTRO:
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 • Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne
 • Po raz trzeci, zapraszamy rodziny z dziećmi na Noworoczny Wieczór Kolędowy pt Rodzina Świętej Rodzinie, który odbędzie się 1 stycznia o godz. 17:00. Aby zaśpiewać lub zagrać należy zapisać się przez formularz na stronie internetowej parafii – zakładka „aktualności”, zostało kilka ostatnich miejsc.
 1. Kancelaria parafialna będzie czynna od 3 stycznia, w środę.
 2. W środę po Mszy o 8:00 zapraszamy na Śniadanie dla Seniorów.
 3. Wspólnota W Drodze zaprasza wszystkich chętnych w czwartek 4 stycznia na godz.18.30 na spotkanie modlitewne do Domu Parafialnego. Modlitwę poprzedzimy rozmowami przy kawie i herbacie oraz czymś słodkim.
 4. W piątek o godz. 19.00 Msza święta młodzieżowa. Po niej spotkanie noworoczne Grupy Młodzieżowej. 
 5. Jak w każdy I piątek miesiąca-zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu , prosimy o wpisy na liście, która znajduje się na chrzcielnicy.
 6. W sobotę, 6 stycznia, przypada Święto Objawienia Pańskiego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Piekarskim Orszaku Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą świętą w naszym kościele. O godz. 12.00 rozpocznie się wspólne kolędowanie z orszakiem ulicami miasta, które zakończy się tradycyjnie w Piekarskim Betlejem. Zachęcamy dzieci biorące udział w orszaku do korzystania z przygotowanych na tą okazję strojów, które będzie można wypożyczyć w zakrystii. Należy jedynie zostawić swoje dane kontaktowe i po Orszaku odnieść stroje.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta przeznaczona na cele parafialne.
 8. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie i dekorowanie kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT