ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024

 1. Dzisiaj:
 • 11:00 Rocznica I Komunii Szkoły Katolickiej.
 • 15:30 Nabożeństwo majowe.
 • 11:00-15:00 będzie można oddać krew w ambulansie przy kościele.
 • 20:00 Medytacja karmelitańska i okazja do spowiedzi.
 • Kolekta na WŚSD. Tydzień temu podaliśmy, że na parafię. Za tę pomyłkę przepraszamy.
 1. Poniedziałek:
 • 19:00 spotkanie moderacji Wspólnoty W Drodze
 1. Środa:
 • Po mszy o 8:00 Śniadanie dla Seniorów
 • 19:00 I próba przed Komunią św. dzieci ze Szkoły nr 2
 1. Czwartek: 19:00 Spotkanie modlitewne Wspólnoty W Drodze.
 2. Sobota:
 • 12:00 I Komunia św. dzieci z klas 3a i 3b MSP 11.
 1. W niedzielę za tydzień:
 • 11:00 rocznica I Komunii świętej. Uczniów klas IV, którzy w ubiegłym roku przystąpili do I Komunii św. zapraszamy w strojach komunijnych lub na biało. Prosimy przynieść świece chrzcielne/komunijne. Dzień wcześniej dzieci i rodziców zapraszamy na spowiedź o godz. 17:00.
 • 12:30 I Komunia św. dzieci z klasy 3c MSP 11.
 • 15:30 Nabożeństwo majowe.
 • 16:00 Kandydaci do bierzmowania rozpoczynają swoje spotkanie
 • 20:00 Okazja do spowiedzi.
 • Kolekta specjalna na cele parafialne.
 1. Jutro, w poniedziałek, diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie wiernych. Święcenia prezbiteratu, które przyjmie również nasz parafianin, diakon Paweł Kaszuba, odbędą się w sobotę, 11 maja o 10:00 w katowickiej Katedrze. Diakona Pawła już dzisiaj polecamy modlitwom wiernych. Będzie podstawiony autobus, który zawiezie i przywiezie chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Zbiórka w sobotę, 11 maja o 8:45 przed kościołem.
 2. Mszę święta prymicyjną ksiądz neoprezbiter Paweł Kaszuba odprawi w naszym kościele parafialnym w sobotę 18 maja o 10:30. Natomiast w niedzielę, 19 maja, podczas każdej Mszy św. wygłosi homilię i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 3. W poniedziałek, 13 maja, odbędzie się pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Bazyliki w intencji powołań kapłańskich. O 9:00 rozpoczęcie, a o 10:00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Szkudły.
 4. Zapraszamy wszystkie chętne panie na kolejne spotkanie kobiet – warsztaty nowoczesnej kaligrafii w czwartek, 16 maja o 18:00. Szczegóły na plakatach i Facebooku.
 5. Zapraszamy na Pieszą Parafialną Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 3 do 8 sierpnia. Zapisać się można w kancelarii lub przez formularz dostępny na naszej stronie parafialnej w aktualnościach. Tam są podane wszystkie informacje. Nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie z 5 na 6 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
 6. Z okazji przyszłorocznych obchodów 25-lecia poświęcenia kościoła, ogłaszamy konkurs muzyczny. Chcemy stworzyć piosenkę/utwór nawiązujący do życia lub historii naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian oraz Gości do stworzenia tekstu, który będzie nawiązywał do wezwania – Świętej Rodziny lub historii naszej parafii. Do wygranego tekstu nasz pan organista napisze muzykę. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Na zwycięzcę czeka nagroda. Szczegółowe informacje można uzyskać na naszym profilu na FB.
 7. W zeszłą niedzielę nasi parafianie mieli okazję wesprzeć misję humanitarną niosącą pomoc Ukrainie. Przy wyjściu z kościoła zebrano 9442 zł i 50 euro. W imieniu Iwony i Przemysława Zimniaków bardzo serdecznie dziękuję za okazaną wielką życzliwość. Wielu parafian pytało, jakie produkty pierwszej potrzeby mogliby jeszcze przynieść. Na drzwiach wejściowych oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu znajdziemy wszystkie informacje. Przez najbliższy tydzień dary można składać w zakrystii, kancelarii i na probostwie.
 8. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o 17:30, a w niedzielę o 15:30.
 9. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT