ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

 1. Dzisiaj:
  • Obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji 30 lipca Msza święta o godz. 9:30 zostanie odprawiona za Dziadków i Babcie oraz Osoby Starsze a po każdej Mszy św., udzielamy indywidualnego błogosławieństwa.
  • 15:30 Nieszpory.
  • Kolekta jest na Kalwarię Piekarską.
  • Błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z okazji święta patronalnego kierowców – świętego Krzysztofa będzie po Mszach o godz. 11:00, 16:00 i 19:00. Jak zwykle będzie można złożyć ofiarę na MIVA Polska, tj. na środki transportu dla misjonarzy. Prosimy nie blokować drogi dojazdowej na tył kościoła z ul. Kr. Jadwigi.
 2. Sobota: Mszą św. o godz. 6:00 rozpoczyna się Parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy.
 3. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia została wystawiona skrzynka, do której można wrzucać intencje modlitewne, które uczestnicy naszej Pieszej Parafialnej Pielgrzymki zabiorą ze sobą i zaniosą do Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to tak zwany “Most Modlitewny”.
 4. W dalszym ciągu trwają zapisy na Nocne czuwanie na Jasnej Górze, które odbędzie się z 31 lipca  na 1 sierpnia. Wyjazd autokarem spod kościoła o godz. 19.00. Zapisy na autokar w zakrystii (40 zł).
 5. Od soboty 29.07. administratorem parafii będzie ks. Michał Kowalski. Ks. Jarosław Ogrodniczak będzie proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta w Katowicach na os. Witosa oraz obejmuje funkcję Dyrektora Duszpasterstwa w Kurii. Powitanie ks. Michała będzie w niedzielę 30.07. na Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W trzecią sobotę września 23.09. o godz. 14:00 parafia organizuje wydarzenie dla małżeństw o tytule: Poślubieni Odnowieni. Będzie to Msza św. z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla wszystkich chętnych małżeństw oraz po Mszy św. na placu kościelnym będzie kawa i ciasto przy dobrej muzyce. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału: w kancelarii lub zakrystii, jest także możliwość zapisania się online przez stronę naszej parafii.
 7. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT