ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

I Niedziela Adwentu 03.12.2023

I Niedziela Adwentu 03.12.2023

 1. Niedziela:
 • Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana i nowy rok liturgiczny. Jest to także Niedziela Trzeźwości i zaproszenie do modlitwy oraz postu w tej intencji.
 • Gościmy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2024 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 15 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień”.
 • o 20:00 medytacja karmelitańska oraz okazja do spowiedzi
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za ofiary.
 1. Poniedziałek:
 • Z okazji św. Barbary o 10:00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin.
 1. Środa:
 • rano śniadanie dla seniorów.
 1. I czwartek:
 • 8:30 przed Najświętszym Sakramentem różaniec za kapłanów i kleryków,
 • 17:30 nabożeństwo o powołania i Msza święta w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego oraz za świeckich nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej i ich rodziny.
 • Wspólnota W Drodze zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne do Domu Parafialnego o 19:00. Na spotkaniach zaprezentujemy cykl konferencji “Eucharystia i liturgia”. Piętnaście minut przed spotkaniem zapraszamy na kawę i herbatę.
 1. Piątek:
 • Msza święta o 18.00 będzie sprawowana w intencji członków grupy Dzieci Maryi oraz ich rodzin. Po Mszy zapraszamy dzieci oraz ich rodziców na spotkanie i poczęstunek do DP.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Będziemy obchodzić kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli kiermasz parafialny. Z tej okazji podczas Sumy o 9:30 modlić się będziemy za żyjących oraz zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, księży posługujących w parafii, szczególnie o zdrowie dla proboszcza i budowniczego ks. Michała Kostonia.
 • W przyszłą niedzielę Panie z parafialnego zespołu Caritas przeprowadzą po Mszach zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Jak co roku, uczniowie MSP 11 wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowują ręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe. Będzie je można nabyć po Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby misji w Masansie w Zambii, gdzie pracuje świecka misjonarka pochodząca z Piekar Śląskich – pani Katarzyna Tomaszewska. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji wspierającej naszych bliźnich w dalekiej Afryce.
 • Grupa Młodzieżowa zaprasza na kawę i ciasto do domu parafialnego. Kawiarnia będzie czynna od godz. 08:00-14:00.
 1. Siostry Boromeuszki serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom za okazaną pomoc i wsparcie materialne na remont PPOŻ Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi w Kępnie. Uzbierana kwota wraz z przelewami na konto remontowe Przedszkola to 15.113,47 zł. Siostry zapewniają o pamięci modlitewnej za wszystkich Darczyńców w codziennej modlitwie brewiarzowej.
 2. Msze Święte Roratnie, odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18:00. Msze święte poranne w Adwencie o 6:45 i 8:00.
 3. Msze Roratnie dla Młodych i Dorosłych będą sprawowane: 15 i 22 grudnia (piątek) o 19:00.
 4. Osoby wyjeżdżające na Zimowisko Parafialne zapraszamy na spotkanie 11 grudnia, w poniedziałek o 19:00, w Domu Parafialnym.
 5. Rozpoczęły się kolędy. Prosimy o zapoznanie się z planem kolęd. W weekend rozpoczynamy o 14:00, w tygodniu o 15:30.
 6. Rusza parafialna akcja “Dzieciątko 2023“. Losy – aniołki można pobrać w zakrystii już od I niedzieli Adwentu (3 grudnia). Zakupione towary przynosimy do zakrystii lub na probostwo w NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do 10 GRUDNIA 2023 (NIEDZIELA). Z przyniesionych przez Państwa artykułów, jak co roku, przygotujemy paczki świąteczne dla chorych, seniorów oraz potrzebujących parafian. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która stała się już piękną tradycją naszej parafii.
 7. Opłatki oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w niedziele Adwentu po Mszach świętych w Domu Parafialnym.
 8. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie naszego kościoła.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT