ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023

 1. Niedziela: to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 • Gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, które prowadzą Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi w Kępnie. Siostry zwrócą się z prośbą o wsparcie finansowe, gdyż są zmuszone do dostosowania przedszkola do wymogów przepisów ochrony przeciwpożarowej.
 • 17:00 zapraszamy na wieczór muzyczny “Śpiewajmy razem”. To kolejna edycja tego wydarzenia. Jak co roku będziemy śpiewać najpiękniejsze pieśni kościelne. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu.
 • Od 20.00 okazja do spowiedzi świętej.
 • Dzisiaj kolekta jest na archidiecezję. Przeznaczona jest na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.
 1. Środa:
 • po Mszy św. o 8:00 – Śniadanie dla Seniorów
 • 18:45 kolejna katecheza dorosłych
 1. Rozpoczynamy ADWENT i nowy rok liturgiczny.
 2. Sobota:
 • Rozpoczynają się kolędy. Prosimy o zabranie biuletynu z planem kolęd. W weekend kolędy rozpoczynamy o 14:00, w tygodniu o 15:30. Informacje o kolędzie są na stronie parafii – zakładka Aktualności.
 1. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
 • Zachęcamy do przygotowania w domach symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.
 • Kolekta jest na cele parafialne.
 • W domu parafialnym można kupić opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Górnicza Orkiestra Dęta PIEKARY – JULIAN serdecznie zaprasza na koncert barbórkowy o 11:00 na ryneczku na Szarleju (przy pl. Noblistów).
 • W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2024 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 15 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień”.
 1. Msze Święte Roratnie, odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18:00. Msze święte poranne w Adwencie o 6:45 i 8:00.
 2. Msze Roratnie dla Młodych i Dorosłych będą sprawowane: 15 i 22 grudnia (piątek) o godz. 19:00.
 3. Osoby wyjeżdżające na Zimowisko Parafialne zapraszamy na spotkanie 11 grudnia, w poniedziałek o 19:00, w Domu Parafialnym.
 4. Rusza parafialna akcja “Dzieciątko 2023“. Losy – aniołki można pobrać w zakrystii już od I niedzieli Adwentu (3 grudnia). Zakupione towary przynosimy do zakrystii lub na probostwo w NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE do 10 GRUDNIA 2023 (NIEDZIELA). Z przyniesionych przez Państwa artykułów, jak co roku, przygotujemy paczki świąteczne dla chorych, seniorów oraz potrzebujących parafian. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, która stała się już piękną tradycją naszej parafii.
 5. Dziękujemy serdecznie Paniom i Panom za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy adoracji.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT