ul. Konstytucji 3 Maja 36, Piekary Śląskie
(32) 287 29 87
piekary.rodzina@katowicka.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        17.03.2019

 Dziś:

 • Kolekta specjalna na remont dachu a przed kościołem, po Mszach, jest zbiórka na fundusz misyjny. Dziękujemy za ofiary.
 • Rodzinne Planszogranie w sali parafialnej w godzinach od 16.00.
 1. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa jest w piątki o 17.00, dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15.
 2. Katecheza o świętości wg pp Franciszka w poniedziałek o 19.00 na probostwie.
 3. We wtorek jest wspomnienie św. Józefa, Oblubieńca NMP, to szczególnie dobry dzień na modlitwę o dobrego męża, o bycie odpowiedzialnym mężczyzną, o opiekę dla rodzin.
 4. Rodziców bierzmowańców zapraszamy w czwartek03. o 19:00 na konferencję pod tytułem: „Wymuszona wiara”.
 5. W sobotę 23 marca zapraszamy na koncert POSTNE GWARY. Wystąpi Justyna Segiec z zespołem, który ma swoje korzenie we Wspólnocie Dobrego Pasterza z Katowic. Wspólnota zajmuje się młodzieżą z trudnych środowisk, nierzadko uzależnioną. Po koncercie poproszą nas o wsparcie finansowe na codzienną pracę z młodymi, często zepchniętych na margines życia.
 6. W przyszłą niedzielę
  • Kolekta na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
  • o godz. 17:00 wieczór wspomnień z ŚDM w Panamie w Domu Parafialnym.
 7. Rozpoczynamy zapisy do Ministrantów i Dzieci Maryi w naszej parafii. Wszystkie dzieci – te młodsze i te starsze, które chcą miło spędzić sobotnie przedpołudnie a przy tym chwalić Pana Boga zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego: zbiórki ministranckie o godz. 9.00 oraz spotkania Dzieci Maryi o godz. 11.15.
 8. W poniedziałek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 9. Dajemy dodatkową okazję do spowiedzi w każdą niedzielę wieczorem od godz. 20-21. Poza tym zawsze 30 min. przed każdą Mszą.
 10. Ksiądz proboszcz dyżuruje w kancelarii w poniedziałki po południu od godz. 15-17.
 11. Uwaga narzeczeni! Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do małżeństwa znajdują się na stronie parafii oraz w gablotce.
 12. W zakrystii można kupić w cenie 6 zł paschaliki, które wspierają Wielkanocne dzieło Caritas.
 13. 04. jedziemy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i do Centrum JP II. Po drodze spotkamy się z tłumaczem książek o św. Joannie Molli, ks. Piotrem Gąsiorem. Cena pielgrzymki 35 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 14. Parafia w Brzezinach zaprasza 20.03. na wprowadzenie relikwii bł. Marianny Biernackiej, która oddała życie za swoja synową oczekującą potomstwa. Szczegóły na plakacie.
 15. Szkoła rodzenia zaprasza na bezpłatne zajęcia. Odsyłamy do plakatu.
 16. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

Do biuletynu jeśli się zmieści

 

Krótkie sprawozdanie z ostatniego spotkania (26.02.2019) Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Za akceptacją Rady:

 • Co miesiąc, w nocy, z pierwszego piątku miesiąca na sobotę, będzie w całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Dla bezpieczeństwa będą zapisy po 2 osoby na godzinę.
 • Dajemy dodatkową możliwość godziny czasu na spowiedź w każdą niedzielę po ostatniej Mszy świętej do godz. 21.00.
 • Ze względu to, że jeden ksiądz może odprawić w niedzielę najwyżej 3 Msze święte w wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 • Wigilia Paschalna, czyli Liturgia Wielkiej Nocy, która rozpoczyna świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o 21.00 i zakończy się procesja rezurekcyjną.
This site uses cookies to enhance your experience. By continuing to the site you accept their use. More info in our cookies policy.     ACCEPT